“Bir restoran ayda ne kadar kazanır?” sorusu, Horeca sektörüne girmek isteyen herkesin ilk sorduğu sorudur. Ancak bu sorunun tek bir cevabı yoktur.
Çünkü restoran kazancı;
Lokasyon
Konsept
Müşteri sayısı
Ortalama sepet tutarı
Maliyet yönetimi
Personel verimliliği
gibi birçok değişkene bağlıdır.
Ama gerçekçi bir tablo çizmek için sektördeki ortalama verilerle net bir hesaplama yapılabilir.
Bir restoranın kazancı sadece “satış” değildir. Asıl önemli olan net kârdır.
Günlük ve aylık tüm satışların toplamıdır.
Gıda maliyeti
Personel maaşları
Kira
Elektrik, su, doğalgaz
Yazılım ve POS sistemleri
Vergiler
Restoran sektöründe ortalama net kâr marjı:
Küçük restoran: %10 – %20
Orta ölçekli restoran: %15 – %25
İyi yönetilen restoran: %25 – %35
Şimdi ortalama bir restoran üzerinden gerçekçi bir örnek yapalım.
Günlük müşteri sayısı: 120 kişi
Ortalama sepet: 250 TL
Aylık çalışma günü: 30 gün
Günlük ciro:
120 müşteri × 250 TL = 30.000 TL
Aylık ciro:
30.000 TL × 30 gün = 900.000 TL
👉 Yani orta ölçekli bir restoranın aylık cirosu yaklaşık 900.000 TL olabilir.
Şimdi gerçek kazancı görmek için giderleri düşelim.
900.000 TL × 0.35 = 315.000 TL
= 180.000 TL
= 80.000 TL
= 50.000 TL
625.000 TL
900.000 TL – 625.000 TL = 275.000 TL net kâr
👉 Ortalama bir restoran doğru yönetildiğinde:
Aylık 200.000 – 300.000 TL arası net kâr elde edebilir.
Yukarıdaki hesap “düzenli çalışan ideal restoran” senaryosudur.
Gerçek hayatta durum şöyle değişir:
Düşük sezon
Personel hataları
İsraf
Yanlış fiyatlandırma
Rekabet
bu kârı ciddi şekilde düşürebilir.
Günlük müşteri: 40–80
Aylık ciro: 200.000 – 400.000 TL
Net kâr: 20.000 – 80.000 TL
Günlük müşteri: 100–200
Aylık ciro: 500.000 – 1.200.000 TL
Net kâr: 80.000 – 300.000 TL
Günlük müşteri: 300+
Aylık ciro: 2M+
Net kâr: 300.000 – 800.000 TL+
Aynı restoran:
AVM içinde → yüksek satış
ara sokakta → düşük satış
Yanlış fiyatlandırma:
👉 yüksek satış ama düşük kâr
hızlı servis
doğru sipariş
az hata
kârı direkt etkiler
QR menü, POS, sipariş sistemi olmayan restoranlar:
👉 %10–30 verim kaybı yaşar
Yeni müşteri kazanmak maliyetlidir.
Ama tekrar gelen müşteri:
👉 %60 daha kârlıdır
Birçok restoran sahibi şunu yapar:
“Ciro yüksekse para kazanıyorum sanır”
Ama gerçek:
1M TL ciro
950.000 TL gider
= sadece 50.000 TL kâr
Kağıt sipariş
manuel stok
kontrolsüz gider
veri yok
👉 düşük kârlılık
QR menü
POS sistemi
anlık veri analizi
stok optimizasyonu
👉 daha yüksek net kâr
En çok satan ürün değil
👉 en çok kazandıran ürün önemli
içecek öner
ekstra ürün ekle
stok kontrol
porsiyon standardı
sipariş hatası azalır
veri oluşur
Kim daha çok satış yapıyor?
Bir restoranın kazancı:
kötü yönetimde → zarar
ortalama yönetimde → düşük kâr
iyi yönetimde → yüksek kâr
Bir restoranın aylık kazancı net olarak sabit değildir. Ancak gerçekçi bir değerlendirme ile:
Küçük restoran: 20K – 80K TL
Orta restoran: 80K – 300K TL
Büyük restoran: 300K TL+
Ancak en kritik nokta şudur:
Ciro değil, net kâr yönetimi restoranın kaderini belirler.
0 görüntülenme
0 yorum
0 beğeni